Linette wygrała z Sherif i jest w II rundzie Australian Open

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2023 09:40
Świątek wygrała z Osorio i awansowała do III rundy wielkoszlemowego turnieju w Melbourne.
Magda Linette
Magda LinetteFoto: shutterstock.com/Mai Groves

Magda Linette trochę się naczekała na swój mecz pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open z Egipcjanką Mayar Sherif. Wczoraj najpierw przełożono to spotkanie z powodu upału przekraczającego 35 stopni, a potem w Melbourne zaczął padać ulewny deszcz i trzeba było znów przełożyć ten mecz - tym razem na środę.
W pierwszym secie była dość wyrównana walka, ale nasza tenisistka wygrała tę partie do pięciu. Drugi set to już pełna dominacja Polki, która przegrała w nim tylko jednego gema kończąc mecz wynikiem 7:5, 6:1. Mecz trwał godzinę i 27 minut.
Kolejną rywalką Magdy będzie Estonka Anett Kontaveit.

Wcześniej do trzeciej rundy awansowała Iga Świątek, która pokonała Kolumbijkę Camilę Osorio 6:2, 6:3.
Także w środę o trzecią rundę Australian Open zagra Hubert Hurkacz, który zmierzy się z Włochem Lorenzo Sonego. To spotkanie powinno się rozpocząć nie wcześniej niż o 11:00.