Magda Linette awansowała do 1/8 Australian Open

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 14:10
Po Idze Świątek i Hubercie Hurkaczu... Magda Linette awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open w grze singlowej.
Magda Linette victorious over Ekaterina Alexandrova in the Australian Open.
Magda Linette victorious over Ekaterina Alexandrova in the Australian Open.Foto: PAP/EPA / Lucas Coch

Magda Linette awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open w grze singlowej. To jej najlepszy wynik w historii wszystkich startów w turniejach wielkoszlemowych.
Tak więc w tej fazie turnieju będziemy mieli troje polskich tenisistów, bo wcześniej awans do najlepszej "16" turnieju wywalczyli Iga Świątek i Hubert Hurkacz.

Linette grała dziś w
w III rundzie z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową i grała naprawdę świetnie. Po wygraniu pierwszego seta 6:3, w drugim prowadziła już 5:1. Wtedy Rosjanka zabrała się za odrabianie strat. Obroniła dwie piłki meczowe, wygrała trzy kolejne gemy i Polka prowadziła już tylko 5:4. Dziesiąty gem tego seta okazał się jednak ostatnim. Magda wygrała swoje podanie i awansowała do 1/8 finału Australian Open, wygrywając z wyżej notowaną Rosjanką 6:3, 6:4.
W meczu o ćwierćfinał Magda Linette zagra z Francuzką Caroline Garcią.

Dziś w nocy polskiego czasu Światek zagra o awans do ćwierćfinału z Kazaszką Eleną Rybakiną oraz Hurkacz z Amerykaninem Sebastianem Kordą.

W dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia znajdziecie nie tylko wypowiedź pomeczową Magdy Linette, ale też inne informacje ze sportowe.