Polacy w czołówce, ale bez medali MŚ w short tracku

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2023 12:05
W Seulu trwają mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim na krótkim torze.
Nikola Mazur
Nikola Mazur Foto: PZŁS

Polscy łyżwiarze szybcy dzielnie walczą w mistrzostwach świata na krótkim torze w Seulu, ale nie udało im się stanąć na podium.
Najlepiej z naszych spisała się Nikola Mazur, która wygrała finał B i zajęła szóste miejsce w wyścigu na 500 metrów. Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 13. pozycji.

Wśród mężczyzn 10. na 500 metrów był Łukasz Kuczyński, który w finale B upadł na ostatnim wirażu jadąc na drugiej pozycji. Ostatecznie został sklasyfikowany w tym wyścigu na 5. miejscu.
W biegu na 1500 metrów Gabriela Topolska zajęła 7. miejsce w finale B, zajmując 14. pozycję w mistrzostwach świata.

W niedzielę w Seulu zaplanowano wyścigi na 1000 metrów, oraz rywalizację sztafet.

Więcej informacji - m.in. z turnieju Raw Air w skokach narciarskich oraz z boisk piłkarskiej ekstraklasy - w dźwiękowej wersji Sportowego weekendu.

***

Polska alpejka w "10" Pucharu Świata w gigancie w szwedzkim Aare.

Sportowe podsumowanie dnia - 10 marca 2023.

Częstochowianie wygrali kolejny mecz ligowy - tym razem 4:1 ze Śląskiem Wrocław.