Michalina Rudzińska i Bartosz Soćko mistrzami Polski w szachach

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 17:05
Bartosz Soćko wywalczył swój trzeci tytuł i 10. medal indywidualnych mistrzostw Polski w finale pokonując Radosława Wojtaszka. Michalina Rudzińska obroniła tytuł wywalczony w ubiegłym roku.
Michalina RudzińskaFoto: PZSzach.

W Warszawie zakończyły się mistrzostwa Polski w szachach.
Wśród mężczyzn w finale spotkało się dwóch doświadczonych szachistów od lat zaliczanych do najlepszych w naszym kraju.
Bartosz Soćko po dogrywce wygrał z Radosławem Wojtaszkiem i zdobył swój trzeci w karierze tytuł mistrza Polski (poprzednio wygrywał w 2007 i 2013 roku). To także 10. medal Bartosza w historii występów w IMP.
W meczu o trzecie miejsce Szymon Gumularz wygrał obie partie z Kacprem Piorunem i zdobył pierwszy w karierze medal mistrzostw kraju seniorów.

W turnieju kobiet tytuł obroniła 21-letnia Michalina Rudzińska, która zgromadziła sześć punktów w dziewięciu rundach. Srebro dla dwa lata starszej
Julii Antolak. Brąz zajęła Alina Kaszlinska - prywatnie żona Radosława Wojtaszka. Tuż za podium , na czwartym miejscu zawody ukończyła wicemistrzyni Europy Oliwia Kiołbasa.

Posłuchajcie co po turnieju powiedziały: mistrzyni kraju Michalina Rudzińska oraz wicemistrzyni Julia Antolak oraz mistrz Polski Bartosz Soćko i wicemistrz Radosław Wojtaszek.

Mistrzowie i mistrzynie kraju otrzymali po 60 tysięcy złotych nagrody.

Posłuchajcie też dźwiękowej wersji Przeglądu - tam także o szachowych MP, ale nie tylko...

***

Poznaniacy wygrali 3:2 we Florencji z Fiorentiną, ale nie awansowali do półfinału Ligi Konferencji.

Drugi polski medal zapaśniczych mistrzostw Europy w Zagrzebiu.

Wicemistrz świata kadetów w szermierce - 16-letni szablista Benedykt Denkiewicz odwiedził czwórkową "Strefę sportu".