Szósty tytuł mistrza Polski Tadeusza Michalika

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2023 11:11
Po mistrzostwach kraju czas na przygotowania do największych imprez międzynarodowych.
Tadeusz Michalik w niebieskim stroju
Tadeusz Michalik w niebieskim strojuFoto: PZZ / Rafał Oleksiewicz

Brązowy medalista olimpijski z Tokio w zapasach - Tadeusz Michalik, w efektownym stylu wywalczył w Raciborzu kolejny tytuł mistrza Polski w stylu klasycznym, w kategorii do 97 kg.
Forma jest zadowalająca, a start w mistrzostwach Polski potraktowałem jako jeden z etapów przygotowań do mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich - przyznał Michalik.

Posłuchajcie wypowiedzi Tadeusza po wywalczeniu szóstego tytułu mistrza kraju w karierze.

Tytuły mistrzów kraju w zapasach w stylu klasycznym w Raciborzu wywalczyli: Piotr Puchalski (55kg), Michał Tracz (60 kg), Przemysław Piątek (63 kg), Roman Pacurkowski (67 kg), Mateusz Bernatek (72 kg), Patryk Bednarz (77 kg), Adam Gardzioła (82 kg), Szymon Szymonowicz (87 kg), Tadeusz Michalik (97 kg) i Rafał Krajewski (130 kg).

***

Polska tenisistka wygrała pierwszy mecz kwalifikacji w Rzymie i teraz potrzeba jej jeszcze jednej wygranej aby zagrać w turnieju głównym.

Popołudniowy przegląd sportowy - 8 maja 2023.

Poranny przegląd sportowy - 9 maja 2023.