Polacy przegrali z Brazylią po karnych i odpadli z MŚ w socca

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2023 18:50
Mistrzowie świata, zespół Brazylii pokonał po karnych reprezentację Polski w 1/8 finału mistrzostw świata w piłce nożnej sześcioosobowej.
Arena MŚ w socca w Essen
Arena MŚ w socca w EssenFoto: International Socca Federation

To był mecz godny finału mistrzostw świata w piłce nożnej sześcioosobowej. Podczas trwającego w Essen turnieju w socca, drabinka tak się ułożyła, że aktualni mistrzowie świata - Brazylijczycy już w 1/8 finału trafili na Polaków, którzy w poprzednich mistrzostwach świata w Budapeszcie wywalczyli brązowy medal. Polacy prowadzili w tym meczu 1:0 po strzale w 19. minucie Marcina Gregorowicza, ale w drugiej połowie Brazylijczycy wyrównali i doprowadzili do karnych, w których okazali się skuteczniejsi.
O meczu z Brazylią mówił jeden z naszych reprezentantów - Kamil Kucharski 0raz kapitan naszej drużyny - Bartłomiej Dębicki.

00:26 x Piłka nożna - MŚ w piłce sześcioosobowej - Polacy przegrali po karnych z Brazylią i odpadli z turnieju.mp3 Kamil Kucharski po meczu z Brazylią

00:40 Bartek Dębicki po meczu z Brazylią.mp3 Bartek Dębicki po meczu z Brazylią

Tak więc nasza reprezentacja po czterech kolejnych zwycięstwach - 2:1 ze Słowenią, 6:0 z Urugwajem, 3:0 z Hiszpanią i 6:1 ze Szkocją tym razem przegrała po karnych z Brazylią i pożegnała się z turniejem w Essen i marzeniami o medalu mistrzostw świata.

***

Po wygranej ze Słowenią i Urugwajem w środę polscy piłkarze grający w MŚ drużyn sześcioosobowych pokonali także Hiszpanię, a w czwartek wygrali ze Szkocją.

Świątek wygrała z Haddad-Maią, a Sabalenka przegrała w półfinale Roland Garros z Muchovą i Polka wciąż będzie liderką światowego rankingu tenisistek.

Trzecie zwycięstwo reprezentacji Polski w siatkarskiej Lidze Narodów.