Witamy Puszczę Niepołomice w piłkarskiej ekstraklasie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2023 08:01
Drużyna z Niepołomic pokonała po dogrywce Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 3:2 w meczu decydującym o awansie.
Puszcza Niepołomice awansowała do ekstraklasy
Puszcza Niepołomice awansowała do ekstraklasyFoto: PAP / Łukasz Gągulski

No i mamy niespodziankę. Awans do piłkarskiej ekstraklasy wywalczyła drużyna Puszczy Niepołomice.
W decydującym meczu barażowym drużyna z Niepołomic pokonała i to na wyjeździe Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 3:2. Mecz zakończył się dopiero po dogrywce, bo po 90 minutach był remis 2:2

Bramki dla Termalici zdobyli: Tomas Poznar (46. minuta) i Muris Mesanović (71. minuta). Gole dla Puszczy strzelili: Artur Siemaszko (51. minuta), Andrej Kadlec (bramka samobójcza; 61. minuta) oraz Konrad Stępień (99. minuta).

Zespół z Niepołomic awansował do ekstraklasy po raz pierwszy w stuletniej historii klubu.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

03:51 [i] 11 06 2023 - SPD - DM.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 11 czerwca 2023

***

W finałowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów Manchester City w Stambule pokonał Inter Mediolan 1:0.

Na zakończenie pierwszego w tym sezonie turnieju Ligi Narodów w Nagoi polscy siatkarze przegrali z Serbią.

Serb wygrał w finale z Norwegiem Casperem Ruudem.