Polscy lekkoatleci na drugim miejscu w drużynowych mistrzostwach Europy

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2023 22:05
Najlepsi w Chorzowie okazali się Włosi, trzecie miejsce zajęli Niemcy. Drużynowe mistrzostwa Europy, odbyły się w ramach Igrzysk Europejskich.
Stadion lekkoatletyczny w Chorzowie
Stadion lekkoatletyczny w ChorzowieFoto: Łukasz Szeląg

Reprezentacja Polski w lekkoatletyce zajęła drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Zawody w Chorzowie odbywały się w ramach Igrzysk Europejskich. Najlepsi okazali się Włosi. Reprezentanci Italii zdobyli łącznie 426,5 pkt. Drudzy broniący tytułu Polacy uzbierali w trakcie trzech dni rywalizacji 402,5 pkt, a trzeci Niemcy - 387,5.

W ostatnim dniu rywalizacji lekkoatletów indywidualnie medale Igrzysk Europejskich zdobyli: srebrne - sztafeta mieszana 4x400 m w składzie: Maks Szwed, Anna Kiełbasińska, Igor Bogaczyński i Natalia Kaczmarek oraz Albert Komański w biegu na 200 m, a brąz Norbert Kobielski w skoku wzwyż.
Złote medale Igrzysk Europejskich w poprzednich dniach wywalczyli: Ewa Swoboda na 100 m, Pia Skrzyszowska na 100 m ppł, a także Wojciech Nowicki w rzucie młotem.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji przeglądu.

04:07 Sportowe podsumowanie dnia - 25 czerwca 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 25 czerwca 2023

***
Darek Fiuk

Polska reprezentacja jest druga, po dwóch dniach rywalizacji odbywających się w Chorzowie drużynowych mistrzostw Europy, które odbywają się w ramach Igrzysk Europejskich.

Polak wygrał w Gorzowie Wielkopolskim piątą rundę indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu.

Polacy w ostatnim meczu turnieju w Rotterdamie wygrali z mistrzami świata 3:1.