Remis, który zamknął drogę do półfinału ME U19

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2023 19:55
Polscy piłkarze zremisowali z Włochami w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy do lat 19-tu.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: A_Lesik / Shutterstock, Inc.

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 nie awansowała do półfinału turnieju na Malcie. Nasi piłkarze zremisowali z Włochami 1:1 w swoim ostatnim meczu grupowym. Polacy prowadzili od 8. minuty 1:0 po strzale Igora Strzałka. Bramkę wyrównującą, która ustaliła wynik spotkania i dała awans Włochom strzelił Luis Hasa w 34. minucie.
Polacy z jedną wygraną 2:0 z Maltą, jednym remisem - właśnie z Włochami i jedną porażką 0:3 z Portugalią,  zajęli 3. miejsce w grupie (mieli tyle samo punktów co Włosi identyczną różnicę bramek, ale mniej od Włochów strzelonych goli), nie awansowali do fazy pucharowej.

Więcej informacji - także z kortów Wimbledonu, gdzie Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału. raz z toru F1, gdzie znów wygrał Max Verstappen - w dźwiękowej wersji Przeglądu.

04:22 09 07 - SPD.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 9 lipca 2023

***

Sportowe podsumowanie dnia - 8 lipca 2023.

Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz zagrają o ćwierćfinał turniejów singlowych na wimbledońskiej trawie.

Polacy pokonali Japonie 3:0 w ostatnim meczu turnieju Ligi Narodów na Filipinach.