Marek Zakrzewski ze złotem ME U20 i rekordem Polski juniorów na 100 metrów

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2023 20:11
Zuzanna Maślana wicemistrzynią lekkoatletycznych mistrzostw Europy w pchnięciu kulą podczas zawodów w Jerozolimie.
Marek Zakrzewski
Marek Zakrzewski Foto: PZLA / Marcin Góra

Dwa medale wywalczyli we wtorek polscy lekkoatleci podczas mistrzostw Europy do lat 20, które trwają w Jerozolimie.

W biegu na 100 metrów złoto w pieknym stylu zdobył Marek Zakrzewski, który ustanowił także rekord Polski w tej kategorii wiekowej bardzo dobrym czasem 10 sekund 25 setnych. Marek został też pierwszym w historii polskim mistrzem Europy juniorów w biegu na 100 metrów.

W pchnięciu kulą srebro wywalczyła natomiast Zuzanna Maślana, która w najlepszej swojej próbie miała wynik 16 metrów 90 centymetrów.

Mistrzostwa w Jerozolimie potrwają do czwartku.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

02:46 Sportowe podsumowanie dnia - 8 sierpnia 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 8 sierpnia 2023

***

Trzy srebrne medale na zakończenie uniwersjadowej rywalizacji naszych reprezentantów w Chengdu.

W Glasgow trwają mistrzostwa świata w kolarstwie.

O powrocie do sportu po przerwie macierzyńskiej i o tym jak nasze szpadzistki walczyły w Mediolanie o złoto w "Strefie Sportu" opowiedziała Ewa Trzebińska.