Świątek w ćwierćfinale w Montrealu

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2023 08:01
Iga Świątek wygrała z Karoliną Muchovą, a Hubert Hurkacz przegrał z Carlosem Alcarazem w turniejach rozgrywanych w Kanadzie.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Tennis Channel

Wielkoszlemowy turniej tenisowy US Open coraz bliżej i najlepsi tenisiści świata są już w Ameryce Północnej gdzie sprawdzają formę grając w Kanadzie.
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju w Montrealu. W
 1/8 finału pokonała Czeszkę Karolinę Muchovą. Pierwszego seta Polka wygrała wyraźnie 6:1, w drugim musiała uznać wyższość rywalki przegrywając 4:6. Wtedy spotkanie zostało przerwane na kilka godzin z powodu deszczu. P powrocie na kort Świątek zwyciężyła w trzecim secie 6:4 i o półfinał zagra z Amerykanką Danielle Collins.

Blisko sprawienie dużej niespodzianki był grający w Toronto Hubert Hurkacz. W meczu o ćwierćfinał Polak w meczu z liderem rankingu - Hiszpanem Carlsem Acarazem grał naprawdę bardzo dobrze. Wygrał pierwszego seta 6:3,a w kolejnych dwóch partiach doprowadził do tie-breakow, które jednak przegrał i odpadł z rywalizacji singlistów.
Polak w deblu wciąż jeszcze gra w Toronto - w parze z Chorwatem Mate  Paviciem zagra  o półfinał z niemiecką parą Kevin Krawietz i Tim Puetz.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

04:28 11 08 PSr.mp3 Poranny przegląd sportowy - 11 sierpnia 2023

***

W Chinach Nikola Horowska wywalczyła dwa złote medale - w skoku w dal i w biegu na 200 metrów oraz srebro w sztafecie 4x100 metrów.

Aleksandra Mirosław zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach świata we wspinaczce sportowej na czas, pokonując w małym finale Aleksandrę Kałucką.

Legia Warszawa przegrała 1:2 z Austrią Wiedeń, a Lech Poznań wygrał 2:1 ze Spartakiem Trnava.