Zmarzlik wygrał w Rydze

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2023 19:45
Bartosz Zmarzlik wciąż liderem w klasyfikacji generalnej żużlowych mistrzostw świata.
Bartosz Zmarzlik
Bartosz Zmarzlik Foto: Shutterstock.com/Konrad Swierad

Bartosz Zmarzlik zwyciężył w Grand Prix Łotwy w Rydze, siódmej rundzie indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu.
Polak wyprzedził Szweda Fredrika Lindgrena i Słowaka Martina Vaculika. 10. miejsce zajął Maciej Janowski, a 13. był Patryk Dudek.
Zmarzlik umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.
Następna runda mistrzostw świata - Grand Prix Wielkiej Brytanii 2 września w Cardiff.

***

Aleksandra Mirosław zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach świata we wspinaczce sportowej na czas, pokonując w małym finale Aleksandrę Kałucką.

Cracovia lepsza od Zagłębia, Piast wygrał Rakowem.

Wiceliderka rankingu - Aryna Sabalenka, odpadła z turnieju w Montrealu już w 1/8 finału.