Klaudia Zwolińska na podium MŚ w kajakowym slalomie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 01:11
Kolejne kwalifikacje olimpijskie polskich kajakarzy górskich.
Polki w składzie: : Dominika Brzeska (KS Start Nowy Sącz), Natalia Pacierpnik (KKK Kraków), Klaudia Zwolińska zdobyły brązowy medal MŚ w kajakarstwie górskim w slalomie K1Foto: mat. prasowe/PZKaj

Klaudia Zwolińska zdobyła brązowy medal w slalomie kajakowym podczas mistrzostw świata w kajakarstwie górskim na torze w Lee Valley pod Londynem. Mateusz Polaczyk zajął siódme miejsce w tej samej konkurencji i oboje wywalczyli kwalifikacje dla Polski na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Medal Zwolińskiej jest pierwszym polskim medalem mistrzostw świata w tej konkurencji od... 24 lat. Wcześniej medale w K-1 zdobyły Maria Ćwiertniewicz (złoto w 1975 roku) i Beata Grzesik (srebro w 1999 roku).
To także drugi medal Polaków w Lee Valley. Brąz wywalczyła wcześniej kajakowa drużyna: Mateusz Polaczyk, Michał Pasiut i Dariusz Popiela.

W niedzielę mistrzostwa świata zakończy rywalizacja w kajakowym crossie.

***

13 medali polskich studentów-sportowców podczas Akademickich Mistrzostw Europy w wioślarstwie, które odbyły się w Bydgoszczy.

Chinka Xiyu Wang pokonała w dwóch setach naszą tenisistkę oddając jej tylko dwa gemy.

Polskie siatkarki wygrały 3:1 ze Stanami Zjednoczonymi w meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. W niedzielę "mecz o wszystko" z Włoszkami.