Iga Świątek zagra o ćwierćfinał w Pekinie z Magdą Linette

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2023 22:05
Wiceliderka światowego ranking wygrała w II rundzie turnieju w Chinach z Warwarą Graczową.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: tennistream

Iga Światek awansowała do trzeciej rundy tenisowego turnieju w Pekinie. Wiceliderka światowego rankingu w drugiej rundzie pokonała reprezentującą od niedawna Francję - Rosjankę Warwarę Graczową 6:4, 6:1. Spotkanie z powodu deszczu było przerwane na ponad godzinę na początku drugiego seta.
W meczu o ćwierćfinał Świątek zagra z inną polską tenisistką - Magdą Linette.
Do 1/8 finału turnieju w Pekinie awansowały m.in. liderka światowego rankingu Białorusinka Aryna Sabalenka - pokonała 7:5, 7:6 (7-2) Brytyjkę Katie Boulter, Amerykanka Jessica Pegula - wygrała 6:7 (2-7), 6:2, 6:1 z Rosjanka Anną Blinkową oraz inna Amerykanka Cori Coco Gauff - wygrała 7:5, 5:7, 7:6 (7-2) z Chorwatką Petrą Martić.
Na drugiej rundzie udział w turnieju w Pekinie zakończyła m.in. Tunezyjka Ons Jabeur, która przegrała 6:7 (5-7), 1:6 z Ukrainką Martą Kostiuk.

02:49 Sportowe podsumowanie dnia - 3 października 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 3 października 2023

***

Magda Linette, po awansie do III rundy, czeka na Igę Świątek.

W ostatnim meczu 10. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Zagłębiem Lubin.

Trzeci krok na drodze do igrzysk olimpijskich w Paryżu zrobiony. Zostały jeszcze 4 spotkania turnieju kwalifikacyjnego w Chinach.