Mecz Belgii ze Szwecją przerwany z powodu zamachu terrorystycznego.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Ververidis Vasilis

Kwalifikacje do piłkarskich mistrzostw Europy wkraczają w decydująca fazę.
W Brukseli mecz Belgii ze Szwecją został przerwany. Powodem był zamach terrorystyczny, w wyniku którego zginęło dwóch kibiców gości.
Inne mecze kwalifikacyjne zostały rozegrane bez problemów. Austrii zapewniła sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy, na wyjeździe wygrywając z Azerbejdżanem 1:0. Austria jest ósmym zespołem, który zapewnił sobie udział w przyszłorocznym Euro. Oprócz reprezentacji gospodarzy - Niemców, wcześniej tej sztuki dokonały Portugalia, Francja, Turcja, Hiszpania, Belgia i Szkocja

W innym poniedziałkowym meczu kwalifikacyjnym Holandia wygrała w Atenach z Grecją 1:0.
Niepokonana pozostaje reprezentacja Portugalii. Drużyna selekcjonera Roberto Martineza wygrała na wyjeździe z Bośnią i Hercegowinę 5:0.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

04:10 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 17 październik 2023 07_45_02.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 17 października 2023

***

Polscy siatkarze plażowi przegrali w trzech setach ze Szwedami w półfinale MŚ w Meksyku, a potem pokonali Amerykanów w małym finale.

Polscy piłkarze nie dali rady pokonać Mołdawii w meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy.

Wygrany turniej w Szanghaju pozwolił Hubertowi Hurkaczowi awansować o 6 miejsc w światowym rankingu tenisistów.