Legia odpadła z Pucharu Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2023 08:05
Piłkarze stołecznej Legii przegrali w 1/8 finału Pucharu Polski po dogrywce z Koroną Kielce.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: Wikimedia Commons/Tsutomu Takasu/Cc-BY-2.0

No i mamy to co kibice lubią najbardziej - no może poza kibicami stołecznej Legii - czyli niespodziankę. Zdobywca piłkarskiego Pucharu Polski z ubiegłego roku - zespół Legi Warszawa niespodziewanie przegrał w 1/8 finału 1:2 po dogrywce z Koroną Kielce i pożegnał się z rozgrywkami.
Za to do Pogoni Szczecin i Jagiellonii Białystok w środę dołączyły jeszcze - oprócz Korony - Widzew Łódź i Raków Częstochowa.
Łodzianie wygrali 2:1 ze Stalą Mielec, a mistrz kraju - Raków pokonał 1:0 Cracovię, ale do zwycięstwa potrzebował dogrywki.

W czwartek poznamy ostatnich trzech ćwierćfinalistów Pucharu Polski - Wisła Kraków zagra Stalą Rzeszów, Arka Gdynia z Lech Poznań oraz Carina Gubin - Piast Gliwice.
Wczoraj była niespodzianka, może dziś będzie sensacja. Mecz Cariny z Piastem już o 12:00.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

04:55 PSR - 7 grudnia 2023.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 7 grudnia 2023

***

W środę o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski powalczą m.in. Raków Częstochowa oraz Legia Warszawa.

Polscy młodzi Jakub Seemann i Jan Klimkowski zdominowali mistrzostwa świata juniorów w szachach, zdobywając złoty i srebrny medal w kategorii do 16 lat. Paweł Sowiński zdobył srebro w kategorii do lat 14.

AZS UMCS przegrał euroligowy mecz z Famila Beretta.