Jagiellonia Białystok wygrała z mistrzem kraju - Rakowem Częstochowa.
Piłkarska ekstraklasa
Piłkarska ekstraklasa Foto: shutterstock

W niedzielę rozegrano trzy mecze 18. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Wicelider tabeli Jagiellonia Białystok pokonała mistrza Polski - Raków Częstochowa 4:2 , Lech Poznań przegrał na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:1, natomiast Legia Warszawa zremisowała w Łodzi z ostatnim w tabeli ŁKS-em Łódź 1:1.

Przypomnijmy, że lider tabeli - Śląsk Wrocław w sobotę zremisował bezbramkowo z Koroną Kielce.

Śląsk wciąż jest liderem ekstraklasy - ma 38 punktów i już tylko o jeden punkt wyprzedza Jagiellonię. Trzeci Lech zgromadził 32 pkt, czwarty Raków i piąta Legia po 29 (oba te zespoły mają po jednym meczu zaległym).

18. kolejkę spotkań zakończy poniedziałkowy mecz Puszczy Niepołomice z  Widzewem Łódź.

03:03 [i] 10 12 2023 - SPD Michalak.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 10 grudnia 2023

***

Polki przegrały z Dunkami 22:32 w "meczu o wszystko".

Tytuły mistrzów kraju wywalczyli m.in. Jakub Słomiński, Jarosław Iwanow, Paweł Brach, Bartłomiej Rośkowicz, Damian Durkacz i Jakub Straszewski.

Kolejne miejsce na podium wywalczone przez polskich panczenistów podczas zawodów Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim.