Górnik wygrał z Ruchem derbowy mecz na Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2024 21:55
Górnik Zabrze wygrał w wyjazdowym meczu 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy z Ruchem Chorzów 2:1.
Ekstraklasa
EkstraklasaFoto: Shutterstock.com/Dziurek

Derby Śląska dla Górnika.
W meczu 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy zabrzanie wygrali na wyjeździe z Ruchem Chorzów 2:1. Dla zwycięzców gole zdobyli Słowak Adrian Kapralik w doliczonym czasie gry pierwszej połowy oraz  Japończyk Soichiro Kozuki w 81. minucie. Bramkę dla Ruchu strzelił w 87. minucie Węgier Soma Novothny.

We innych sobotnich spotkaniach 25. kolejki ligowej Cracovia zremisowała z Widzewem Łódź 2:2, a Radomiak przegrał z Jagiellonią Białystok 0:2 oraz Śląsk Wrocław bezbramkowo zremisował z Puszczą Niepołomice.
W tabeli Jagiellonia wyszła na samodzielne prowadzenie i teraz o dwa punkty wyprzedza Śląsk.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia.

02:37 SPD - 16 marca 2024.mp3 Sportowe Podsumowanie Dnia - 16 marca 2024

***

Selekcjoner kadry - Michał Probierz powołał skład na mecz barażowy z Estonią.

Czterech polskich skoczków wystąpi w sobotę i w niedzielę w konkursach lotów narciarskich w Vikersund.

Iga Świątek w półfinale turnieju Indian Wells wygrała z Kostiuk, Sakkari pokonała Gauff.