Awans Radwańskiej i Janowicza. 20 punktów Gortata.
  • Popołudniowy przegląd sportowy(Czwórka/Efekt: WOW)
Marcin Gortat
Marcin GortatFoto: Wikipedia/Chrishmt0423

Agnieszka Radwańska pewnie awansowała do drugiej rundy turnieju Australian Open. Polska tenisistka w zaledwie 63 minuty pokonała w dwóch setach Japonkę Kurumi Narę 6:3, 6:0. Swój mecz wygrał także Jerzy Janowicz. Popularny "Jeżyk" pokonał japońskiego tenisistę Hiroki Moriyę 7:6 (7-5), 2:6, 6:3, 7:5.
Polscy hokeiści na trawie pokonali Bangladesz 5:0 w meczu 2. rundy Ligi Światowej. To trzecie z rzędu zwycięstwo "Biało-czerwonych". Polacy zajęli pierwsze miejsce w grupie B i w ćwierćfinale zagrają z gospodarzami turnieju - Singapurem.
Marcin Gortat rzucił 20 punktów, a Washington Wizards rozgromili we własnej hali Philadephia 76ers 111:76 (27:14, 28:18, 30:26, 26:18) w poniedziałkowym meczu NBA. Polak grał 29 minut i był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu - trafił dziewięć z jedenastu rzutów z gry i oba rzuty wolne. Miał także osiem zbiórek i dwa bloki. W tym sezonie Gortat tylko raz zdobył więcej punktów - 21 przeciwko Chicago Bulls.
Więcej informacji w Popołudniowym przeglądzie sportowym przygotowanym przez Kubę Jamrozka. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.