Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 16:01
Medale Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak i Eweliny Marcisz.
Ewelina Marcisz
Ewelina MarciszFoto: AZS/Maciej Wadowski

Srebro Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak! Polska biathlonistka zdobyła w estońskiej miejscowości Otepaeae srebrny medal mistrzostw Europy w sprincie na 7,5 km. Wygrała Francuzka Coline Varcin, do której Polka straciła 9,7 s. Brązowy medal wywalczyła Rosjanka Jekaterina Szumiłowa
Mamy kolejny medal na Zimowej Uniwersjadzie w Strbskim Plesie. Brązowy krążek w biegu masowym na 15 km techniką dowolną wywalczyła Ewelina Marcisz. Dla naszej reprezentantki to drugi medal podczas zawodów na Słowacji. Tym razem Polka była trzecia w biegu masowym na 15 km techniką dowolną. Wygrała Kazaszka Anastazja Słonowa przed Rosjanką Swietłaną Nikołajewą. W „10” bieg ukończyła także Justyna Mordarska.
Serena Williams po raz szósty wygrywa Australian Open. Amerykańska tenisista w finale pokonała w dwóch setach Rosjankę Marię Szarapową 6:3, 7:6. Łącznie młodsza ze słynnych sióstr Williams ma w dorobku 19 wygranych w turniejach zaliczanych do Wielkiego Szlema. Wyprzedziła swoje słynne rodaczki - Martinę Navratilovą i Chris Evert, które mają po 18 zwycięstw w zawodach tej rangi. Lepsza od niej pod tym względem jest tylko Niemka Steffi Graf z 22 tytułami.
Więcej informacji w Przeglądzie sportowym dnia przygotowanym przez Norberta Michalaka. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

Polscy piłkarze ręczni awansowali do półfinału mistrzostw świata.

Polacy zdobyli wszystkie medale bojerowych mistrzostw świata.