Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 18:16
Ze Szwajcarią o utrzymanie. Maja Włoszczowska zmienia barwy.
  • Popołudniowy przegląd sportowy (Czwórka/Efekt: WOW)
Maja Włoszczowska wytrzymałość buduje w bardzo zróżnicowany sposób, uprawiając wiele dyscyplin sportuFoto: majawloszczowska.pl

Polskie tenisistki poznały rywalki w walce o utrzymanie w Grupie Światowej Pucharu Federacji. Biało-czerwone zmierzą się z reprezentacją Szwajcarii. W miniony weekend Polki, w składzie m.in. z siostrami Agnieszką i Urszulą Radwańskimi, przegrały w Krakowie z Rosjankami 0:4 w spotkaniu pierwszej rundy rozgrywek w elicie. Z kolei Szwajcarki, które rywalizowały w Grupie Światowej II, pokonały w Helsingborgu Szwedki 3:1. Dwa punkty dla Helwetek zdobyła 25-letnia Timea Bacsinszky, która zajmuje 36. miejsce w rankingu tenisistek. Spotkanie rozegrane zostanie 18 i 19 Kwietnia w Polsce.
Nowy etap swojej kariery rozpoczyna Maja Włoszczowska. Srebrna medalistka olimpijska z Pekinu w kolarstwie górskim reprezentować będzie barwy polskiej grupy Kross Racing Team. Najlepsza polska zawodniczka w kolarstwie górskim ma już ułożony kalendarz startów na cały sezon 2015. Zainauguruje go pod koniec marca wyścigiem w Austrii. Najważniejszą imprezą będą dla niej wrześniowe mistrzostwa świata w Andorze, a w pierwszej części sezonu - pierwsze Europejskie Igrzyska Olimpijskie w Baku. Dochodzi do tego cała seria zawodów Pucharu Świata.
Więcej informacji w Popołudniowym przeglądzie sportowym przygotowanym przez Kubę Jamrozka. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

Triumf Wybrzeża Kości Słoniowej w Pucharze Narodów Afryki, Porażka polskich tenisistek w Krakowie.