Pięciu Polaków wystartuje w zawodach Pucharu Świata w norweskim Vikersund.
  • Popołudniowy przegląd sportowy (Czwórka/Efekt: WOW)
Piotr Żyła
Piotr ŻyłaFoto: Wikipedia/Tadeusz Mieczyński

Pięciu Polaków wystartuje w zawodach Pucharu Świata w lotach, które w weekend odbędą się w norweskim Vikersund. Wśród nich tylko dwóch (Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł) członków reprezentacji na mistrzostwa świata w Falun. Pozostała trójka (Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Biegun) to zawodnicy kadry B, prowadzonej przez Macieja Maciusiaka. Kamil Stoch, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Dawid Kubacki - będą w tym czasie trenować na mniejszych obiektach.
Monika Hojnisz zajęła piąte miejsce w biegu indywidualnym na 15 km biathlonowego Pucharu Świata rozgrywanego w Oslo-Holmenkollen. Zwyciężyła Finka Kaisa Makarainen, a trzecia była Czeszka Veronika Vitkova. Inne nasze reprezentantki nie spisały się już tak dobrze. Weronika Nowakowska-Ziemniak była 23., Krystyna Guzik 42., a Karolina Pitoń zakończyła rywalizację na 69. miejscu.
Więcej informacji w Popołudniowym przeglądzie sportowym przygotowanym przez Darka Matyję. Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.