Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 22:31
Sportowe podsumowanie dnia - 18 grudnia 2016.
Kamil Stoch
Kamil StochFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA-3.0

Za nami drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywanych w Engelbergu. Najlepiej zaprezentował się dzisiaj Kamil Stoch, który zajął drugie miejsce. Po raz czwarty wygrał Słoweniec Domen Prevc a trzeci był Austriak Stefan Kraft. Punkty Pucharu Świata zdobyło w niedzielę jeszcze trzech Polaków. Piotr Żyła zajął dziewiąte miejsce, Maciej Kot był. 15., a Dawid Kubacki - 18. W Engelbergu skakało jeszcze trzech reprezentantów Polski. Do drugiej serii nie zakwalifikowali się Stefan Hula, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł.

Zakończyły się Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim. Od czwartku kibicie mogli na warszawskich Stegnach obserwować rywalizację najlepszych panczenistów. W ostatnim dniu zawodów swój trzeci złoty medal zdobyła Natalia Czerwonka. Po zwycięstwach na 500 m i 1000 m, dorzuciła złoto także na 1500 metrów. Z kolei w biegu na 1500 metrów mężczyzn najlepszy był Konrad Niedźwiecki. W biegu masowym najlepsi byli Karolina Bosiek i Marcin Bachanek. Wielobój kobiet wygrała Katarzyna Woźniak a wśród mężczyzn zwyciężył