Pierwsze medale w Arenie Lodowej

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 15:30
W nowej Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim zakończyły się Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim. Były to pierwsze zawody tej rangi rozgrywane na zadaszonym torze.
Czwórka w Arenie Lodowej
Czwórka w Arenie Lodowej Foto: Robert Grzędowski

Historyczne zawody rozpoczęła w piątek rywalizacja na 500 metrów. Bezkonkurencyjni okazali się Natalia Czerwonka i Artur Waś, którzy ustanowili pierwsze rekordy Areny Lodowej. Czerwonka uzyskała czas 39,52. Waś przejechał 500 metrów w 35,13. Według samych zawodników to bardzo dobre czasy jak na inaugurację nowego toru. Wypowiedzi mistrzów znajdziecie w załączonych plikach dźwiękowych.

Po raz pierwszy w mistrzostwach Polski medale na 500 metrów rozdano po jednym przejeździe. Nowa formuła związana jest z wprowadzeniem na igrzyska olimpijskie biegu masowego.

Po sprintach przyszedł czas na rywalizację na 3000 metrów pań i 5000 metrów panów. W tej pierwszej konkurencji zwyciężyła Katarzyna Bachleda-Curuś, która uzyskała czas 4.15,17. W biegu na 5000 metrów złoto wywalczył Jan Szymański z czasem 6.37,50.

W sobotę w Arenie Lodowej odbyły się biegi na 1500 metrów oraz starty pań na 5000 i panów na 10000 metrów. Po drugie złoto sięgnęła Natalia Czerwonka, która jako jedyna zeszła poniżej dwóch minut na 1500 metrów. Wśród panów w tej konkurencji najlepszy był Konrad Niedźwiedzki, a jego czas to 1.48,11.

5000 metrów pań wygrała Magdalena Czyszczoń (7.22,03), a 10000 metrów panów padło łupem Jana Szymańskiego, który osiągnął czas 13.51,55.

W niedzielę na torze zaprezentowali się uczestnicy wyścigów na 1000 metrów oraz biegów masowych. Swój trzeci tytuł zdobyła na 1000 metrów Natalia Czerwonka (1.17,44). Wśród mężczyzn najszybszy był Konrad Niedźwiedzki (1.10,08).

Na zakończenie mistrzostw Luiza Złotkowska wygrała bieg masowy pań, a Konrad Niedźwiedzki w tej konkurencji zdobył swoje trzecie złoto.

O udanych zawodach może też mówić reprezentantka miejscowej Pilicy Tomaszów Mazowiecki, 17-letnia Karolina Bosiek, która w rywalizacji z elitą dwa razy stanęła na podium. Jej wrażenia po mistrzostwach w załączonym pliku dźwiękowym.

Popołudniowy przegląd sportowy - 24 października 2017.

Popołudniowy przegląd sportowy - 27 października 2017.

Dorota Godzina obroniła mistrzowski pas Federacji DSF, wygrywając z Sylwią Kaliś.