Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 08:11
Poranny przegląd sportowy - 1 listopada 2017.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: Pixabay/domena publiczna

W meczach 4. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów siedem drużyn miało szanse zapewnienia sobie awansu do 1/8 finału. Udało się tylko Bayernowi Monachium i PSG. Bayern bez swoich czołowych zawodników:  Roberta Lewandowskiego, Thomasa Muellera oraz Francka Ribery'ego zdołał pokonać Celtic Glasgow 2:1. PSG wygrało u siebie wysoko bo aż 5:0 z Anderlechtem, który dotychczas nie zdobył ani jednego punktu.
Blisko 1/8 finału jest Manchester United, który pokonał na Old Trafford Benficę Lizbona 2:0. Jednym z bohaterów tego meczu był bramkarz gości Mile Svilar. W 15. minucie Belg obronił strzał z rzutu karnego, a tuż przed przerwą zatrzymał swojego rodaka Romelu Lukaku w sytuacji sam na sam.
Do dwóch niespodzianek doszło w grupie C. Zaskakuje nie tylko remis 1:1 Atletico Madryt przed własną publicznością z debiutującym w Lidze Mistrzów Karabachem Agdam ale też rozmiary zwycięstwa AS Roma nad Chelsea Londyn. Klub, którego rezerwowym bramkarzem jest Łukasz Skorupski, pokonał mistrza Anglii 3:0.
Dziś wieczorem kolejne mecze, m.in. Tottenham zagra z Realem Madryt, Napoli z Manchesterem City i Sevilla ze Spartakiem Moskwa.

Team Piotrków Trybunalski wygrał aż 35:0 z drużyną Zapasy Bydgoszcz w meczu trzeciej kolejki PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Wszystkie walki padły łupem mistrzów Polski z Piotrkowa, a tylko jedna nie zakończyła się przed upływem regulaminowego czasu. Znakomicie zaprezentował się m.in. wicemistrz świata Mateusz Bernatek, który swojego rywala pokonał w 26 sekund. Statuetkę MVP dostał jednak Radosław Grzybicki, który w niewiele ponad pół minuty zakończył zwycięstwem ostatnią walkę wieczoru.
Po trzech kolejkach liderem jest Piotrków z 9 punktami, a drugie premiowane awansem do fazy play-off miejsce zajmuje Olimpijczyk-Boruta z dorobkiem 6 punktów. Na trzeciej pozycji jest Grunwald Poznań, a tabelę grupy A zamykają Zapasy Bydgoszcz bez punktów na koncie. A ja tylko przypomnę że Czwórka te wydarzenie objęła  medialnym patronatem.

W rozgrywanych na Krecie drużynowych szachowych mistrzostwach Europy nasze zespoły zakończyły mecze czwartej rundy remisami. Szachistki z Hiszpankami, a szachiści z Niemcami. Po czterech rundach liderkami są broniące tytułu Rosjanki z dorobkiem ośmiu punktów, a za nimi z siedmioma Hiszpanki i Polki. Nasza męska drużyna też w czołówce. Z 6 punktami zajmuje 6. miejsce. Punkt więcej mają Węgrzy, Chorwaci i Ormianie.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu, przygotowanego przez Norberta Michalaka.

Popołudniowy prrzegląd sportowy - 30 października 2017.

Poranny Przegląd sportowy - 31 października 2017.