Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 08:10
Poranny przegląd sportowy - 18 grudnia 2017.
Alicja Tchórz na podium
Alicja Tchórz na podiumFoto: facebook Alicji Tchórz

Zakończyły się Mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie. Z Kopenhagi Polacy przywiozą trzy medale
- na 200 m stylem grzbietowym drugi był Radosław Kawęcki
- trzecie miejsce zajęła męska sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym
- Alicja Tchórz wywalczyła wicemistrzostwo na 50 metrów stylem grzbietowym

Polscy pływacy przenoszą się teraz do Łodzi, gdzie od 19 grudnia będą rywalizowali w zimowych mistrzostwach Polski.

Brazylijczyk Kaka, który w kwietniu skończył 35 lat, ogłosił zakończenie kariery. W reprezentacji Brazylii Kaka rozegrał 95 meczów i strzelił 31 goli. W 2002 roku wywalczył z "Canarinhos" mistrzostwo świata w Korei Południowej i Japonii, ale zagrał krótko w tym turnieju. Występował m.in. w Milanie i Realu Madryt. To także ostatni zawodnik ze zdobytą Złotą Piłką przed erą Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. W 2007 roku sięgnął z Milanem po zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Magdalena Piekarska i Mateusz Antkiewicz wygrali turnieje szpadzistek i szpadzistów podczas Warsaw Cup. Impreza była II turniejem Pucharu Polski.  Zawodniczka AZS AWF Warszawa pokonała w finale Barbarę Rutz z KS Szpada Wrocław.

Natalia Czerwonka i Piotr Michalski zdobyli złote medale podczas łyżwiarskich mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim. Zawody rozegrano na torze w tomaszowskiej Arenie Lodowej.

Sportowe podsumowanie dnia - 17 grudnia 2017.