Srebro Gadżijewa na mistrzostwach Europy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 22:10
Sportowe podsumowanie dnia - 5 maja 2018.
Magomedmurad Gadżijew
Magomedmurad Gadżijew Foto: Przemysław Kaliski PZZ

W Kaspijsku trwają mistrzostwa Europy w zapasach. Dziś o medale walczyli zawodnicy w stylu wolnym i nasz reprezentant - Magomedmurad Gadżijew - zdobył srebro, przegrywając w finale z Rosjaninem Kurbanaliewem. Szansę na medal miał też Krzysztof Bieńkowski ale przegrał walkę o brąz i zakończył mistrzostwa na 5. miejscu. W Kaspiijsku do tej pory Polacy zdobyli 3 medale - srebrne Roksany Zasiny i Magomedmurada Gadzijewa oraz brąz Katarzyny Krawczyk.

PGE Skra Bełchatów mistrzem Polski w siatkówce. W rewanżowym meczu finałowym bełchatowianie pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle na wyjeździe 3:1. Brąz dla siatkarzy Trefla Gdańsk, którzy dziś pokonali u siebie Indykpol AZS Olsztyn w rewanżowym meczu "małego" finału.

Na niedzielę zaplanowano 3 mecze piłkarskiej Ekstraklasy. Sandecja Nowy Sącz wygrała 2:1 z Piastem Gliwice, Pogoń Szczecin pokonała 3:2 Arkę Gdynia, a Wisła Płock zremisowała 0:0 z Lechem Poznań.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji przeglądu przygotowanego przez Darka Matyję.

***

Reprezentacja Polski do lat 19 w unihokeju kobiet awansowała do półfinału mistrzostw świata. To jedna z największych niespodzianek ostatnich lat w tej dyscyplinie sportu.

Piotr Łobodziński obronił tytuł mistrza świata w bieganiu po schodach. Tytuł wywalczył na Tajwanie, w wieżowcu Taipei 101.

Reprezentacja Polski w ampfutbolu wzięła udział w towarzyskim turnieju w Irlandii. To kolejny etap przygotowań do październikowych mistrzostw świata.