Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 08:00
Poranny przegląd sportowy - 28 sierpnia 2018.
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Foto: Shutterstock

Agnieszka Radwańska i Magda Linette już na pierwszej rundzie zakończyły udział w wielkoszlemowym turnieju tenisowym US Open.
Radwańskiej starczyło animuszu tylko na dwa pierwsze gemy spotkania z Niemką Tatjaną Marią. Po tym dobrym początku na korcie dominowała już jednak rywalka, która bez większych problemów pokonała Polkę 6:3, 6:3.
Po tej przegranej najlepsza od lat polska tenisistka w światowym rankingu wypadnie poza pierwszą pięćdziesiątkę...
Nie poradziła sobie też Magda Linette - ale miała wymagającą rywalkę. Nasza tenisistka przegrał z Amerykanką Sereną Williams w dwóch setach 4:6, 0:6.
Dziś w pierwszej rundzie zaprezentuje się Hubert Hurkacz - jego rywalem będzie Włoch Stefano Travaglia. Początek meczu o 17:00.

W Budapeszcie dziś w pierwszej rundzie turnieju głównego o puli nagród 60 tysięcy dolarów zobaczymy także dwie Polki.
Okołe 11:00 na kort wyjedzie mistrzyni juniorskiego Wimbledonu - Iga Świątek, która zagra z Węgierką Recą-Lucą Jani, a po 14:00 swój mecz rozpocznie druga nasza siedemnastolatka - Maja Chwalińska, która najpierw wygrała trzy mecze w kwalifikacjach, a teraz zmierzy się z inną Węgierką - Dalmą Galfi.

Wczoraj zakończyła się szósta kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Kibice nie mieli powodów do narzekań, bo w meczu Zagłębia Sosnowiec ze Śląskiem Wrocław zobaczyli aż 6 goli. Zaczęło się od prowadzenia Wrocławian 2:0 a skończyło remisem 3:3 i to uratowanym przez Śląsk w ostatnich minutach.

W tabeli prowadzi Lechia Gdańsk z 14 punktami i o dwa punkty wyprzedza czterozespołową grupę pościgową w skład której wchodzą Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Piast Gliwice i Zagłębie Lubin.

Pogoń za liderem trwa nie tylko w polskiej piłkarskiej ekstraklasie ale tez na trasie kolarskiego wyścigu Vuelta a Espagna. Michał Kwiatkowski utrzymał wczoraj czerwoną koszulkę najlepszego w klasyfikacji generalnej i do dzisiejszego czwartego etapu wyruszy z 14-sekyndową przewagą nad Hiszpanem Alejandro Valverde.

Poranny przegląd sportowy - 27 sierpnia 2018.

Co wspólnego ma jazda konna w stylu western z boksem? Na to pytanie odpowiedź zna Tomek Turkowski.

Popołudniowy przegląd sportowy - 27 sierpnia 2018.