Natalia Maliszewska wygrywa w PŚ w short tracku

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 07:11
Poranny przegląd sportowy - 12 listopada 2018.
Natalia Maliszewska
Natalia MaliszewskaFoto: screen/Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego pzls.pl

Łyżwiarka Natalia Maliszewska odniosła drugie w sezonie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w short tracku. Polka niedawno wygrała zawody w Salt Lake City, a wczoraj była najlepsza w biegu na 500 metrów w Salt Lake City. W finale pokonała Holenderkę Suzanne Schulting, Chinkę Kexin Fan, Włoszkę Martinę Valcepinę oraz inną zawodniczkę z Holandii - Yarę van Kerkhof. Maliszewska prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ. Kolejne zawody Pucharu Świata - od 7 do 9 grudnia w Ałmatach.

Oficjalnie zakończyła się runda jesienna Lotto Ekstraklasy, za nami już 15. kolejek. Pierwsze miejsce zajmuje Lechia Gdańsk z dorobkiem 31 punktów, druga jest Jagiellonia Białystok - 28 punktów, a trzecia Legia Warszawa - 26 punktów. Ostatnie miejsce okupuje Zagłębie Sosnowiec, które do tej pory uzbierało 11 punktów. Teraz w piłce nożnej czas na przerwę reprezentacyjną. Polacy zagrają w czwartek 15 listopada towarzyski mecz z Czechami, a 20 listopada z spotkaniem z Portugalią pożegnają się z Dywizją A Ligi Narodów.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Artur Szpilka pokonał niejednogłośnie na punkty Mariusza Wacha w pojedynku wagi ciężkiej podczas gali boksu w Gliwicach.

Biegacze w Warszawie uczcili setną rocznicę odzyskania niepodległości. Na starcie 30. Biegu Niepodległości stanęło ponad 18 tysięcy osób.

Sportowe podsumowanie dnia - 11 listopada 2018.