Rekord skoczni Kubackiego, Polacy na podium

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 22:00
Sportowe podsumowanie dnia - 19 stycznia 2019.
Dawid Kubacki
Dawid KubackiFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA-3.0

Polscy skoczkowie zajęli trzecie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Konkurs wygrali Niemcy, którzy skakali w składzie: Karl Geiger, Markus Eisenbichler, David Siegel, Stephan Leyhe. Pechowo zakończył rywalizację Siegel, który nie ustał skoku na odległość 142,5 metra i z kontuzjowanym kolanem został odwieziony do szpitala na badania.

Zwycięzcy zgromadzili łącznie 1157,5 punktu i drugich Austriaków wyprzedzili o zaledwie 0,1 punktu. Na trzecim miejscu zawody zakończyli reprezentanci Polski - Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Skok Kubackiego z drugiej serii konkursu (143,5 metra) jest nowym rekordem skoczni im. Stanisława Marusarza.

W niedzielę w Zakopanem odbędzie się konkurs indywidualny z udziałem 11 reprezentantów Polski.

W Sportowym podsumowaniu dnia mówiliśmy też o ligowych rozgrywkach koszykarzy i siatkarzy oraz o tenisowym wielkoszlemowym turnieju Australian Open. Więcej w dźwiękowej wersji przeglądu wydarzeń przygotowanego przez Darka Matyję.

***

Robert Grzędowski

Poranny przegląd sportowy - 18 stycznia 2019.

Popołudniowy przegląd sportowy - 18 stycznia 2019.

Trener Mike Taylor ogłosił szeroką kadrę przed ostatnimi meczami kwalifikacji do koszykarskich mistrzostw świata.