Hamilton znów najlepszy. Piąty dublet Mercedesa

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 17:00
Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa wygrał wyścig Formuły 1 o Grand Prix Hiszpanii. Robert Kubica po raz kolejny dojechal do mety na ostatnim miejscu.
Robert Kubica
Robert KubicaFoto: materiały prasowe / Williams Racing

Kierowcy Mercedesa zdominowali rywalizację w seonie 2019 i niewiele wskazuje na to, by coś miało się zmienić. Lewis Hamilton wygrał trzeci wyścig z rzędu, a drugi był znów jego zespołowy kolega, Fin Valtteri Bottas. Oznacza to piąty dublet Mercedesa w piątym wyścigu sezonu. Ferrari, które miało walczyć o mistrzowski tytuł nie wjechało dziś nawet na podium - Niemiec Sebatian Vettel był czwarty, a Monakijczyk Charles Leclerc - piąty.

Podium po udanym starcie do wyścigu i równym tempie na dystansie zawodów uzupełnił Max Verstappen z Red Bulla.

W końcówce stawki również bez zmian - znów ostatnie dwa miejsca zajęli kierowcy Williamsa: George Russell (17.) i Robert Kubica (18.). Polak startował do wyścigu z 17. pola po karach nałożonych na kilku kierowców. Na dystansie nie był jednak w stanie nawiązać walki, nawet z zespołowym kolegą.