Liverpool wygrał Ligę Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 00:15
Angielski Liverpool wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów. W sobotnim finale pokonał w Madrycie inny zespół z Anglii - Tottenham Hotspur - 2:0.
Liga Mistrzów
Liga MistrzówFoto: shutt

Wynik spotkania otworzył juz w drugiej minucie Mohamed Salah. Egipcjanin wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Moussy Sissoko. Tottenham po tym ciosie szybko się pozbierał i w dalszej części meczu toczył wyrównaną walkę z Liverpoolem.

"Koguty" nie dały jednak rady pokonać świetnie dysponowanego bramkarza "The Reds" Alissona Beckera. Brazylijczyk kilka razy uratował swój zespół przed stratą bramki po dobrych strzałach rywali.

To co nie udało się Tottenhamowi na pięć minut przed końcem meczu zrobił napastnik Liverpoolu Divock Origi. Belg strzelił gola na 2:0 i przypieczentował zwycięstwo swojego zespołu w Lidze Mistrzów. Liverpool sięgnął po swój szósty Puchar Europy w historii.

***

MŚ U-20: Szalona radość Ukraińców!

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 08:30
Rozmowy, komentarze, opinie, relacje z meczów oraz skróty naszych spotkań - czyli FIFA U-20 World Cup.

W niedzielę w Legia Fight Clubie odbyła się 42. Warszawska Granda na Pięści. W sobotę w ramach "Dnia Dziecka z Boksem" w ringu prezentowali się młodzi zawodnicy.

Sportowe Podsumowanie Dnia - 1 czerwca 2019.