Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 08:00
Poranny Przegląd Sportowy - 29 lipca 2019.
Michał Haratyk
Michał HaratykFoto: facebook Michała Haratyka

Michał Haratyk pobił rekord Polski w pchnięciu kulą. Podczas zawodów w Warszawie uzyskał 22 metry i 32 centymetry. Rekordowy rzut udał się Haratykowi podczas plenerowego mityngu lekkoatletycznego w warszawskim Multimedialnym Parku Fontann. Nasz kulomiot poprawił swój własny rekord o 24 centymetry. Rok temu w Ostrawie pchnął kulę na odległość 22 metrów i 8 centymetrów. Wynik 22,32 to siedemnasty rezultat w historii światowej lekkiej atletyki. W XXI wieku nie pchął dalej żaden Europejczyk.

Katarzyna Kawa przegrała finał tenisowego turnieju WTA na kortach ziemnych w łotewskiej Jurmale. W finale Polka uległa reprezentantce gospodarzy Anastazji Sewastowej 6:3, 5:7, 4:6. Kawa zajmuje obecnie 194. miejsce w rankingu WTA i w turnieju na Łotwie zagrała dzięki przejściu kwalifikacji. Finałowa rywalka Polki to jedenasta tenisistka świata. Udział w finale turnieju WTA jest największym sukcesem w karierze 26-letniej Kawy.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Koszykarki Politechniki Gdańskiej zajęły czwarte miejsce w Akademickich Mistrzostw Europy. Turniej odbył się w Poznaniu.

Sportowe Podsumowanie Dnia - 28 lipca 2019.

Robert Kubica zajął najwyższe w sezonie, dwunaste miejsce w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Niemiec. Szaloną rywalizację na torze Hockenheim wygrał Holender Max Verstappen.