MŚ w koszykówce zaczynamy od wygranej

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 11:45
Reprezentacja Polski w koszykówce wygrała z reprezentacją Wenezueli w swoim pierwszym meczu mistrzostw świata w Chinach. "Biało-czerwoni" wygrali 80:69.
Koszykówka
KoszykówkaFoto: Darek Matyja

"Biało-czerwoni" rozpoczęli mistrzostwa świata od meczu z Wenezuelą, według rankingu FIBA - najmocniejszą drużyną grupy. Pierwsza kwarta pokazała, że o zwycięstwo z południowoamerykańskim zespołem trzeba będzie mocno powalczyć.

W pierwszych dziesięciu minutach meczu padło dużo punktów. Obie drużyny skupiły się raczej na ofensywie, a nieco lepiej wyszło to Wenezuelczykom, którzy kilka razy trafili za trzy punkty. Wynik po kwarcie otwarcia to 24:22 dla Wenezueli.

Druga część gry była już popisem "Biało-czerwonych", którzy zdominowali grę. Twarda obrona uniemożliwiła rywalom celne rzuty z dystansu i półdystansu, a szybka gra w ataku dała efekty w postaci stopniowo powiększanej przewagi. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem Polaków 44:36.

Trzecia kwarta znów była wyrównana, a w samej jej końcówce agresywana obrona i skuteczny atak Wenezueli sprawiły, że po naszej stronie zrobiło się nerwowo. Tym razem na krótką przerwę nasi zeszli z dziewięciopunktowym prowadzeniem przy stanie 60:51.

W ostatniej części gry zespół z Ameryki Południowej próbował nawiązać walkę i odrobić straty, ale reprezentacja Polski zagrała spokojnie i zdecydowaną, przemyślaną grą utrzymała prowadzenie. 80:69 - to ostateczny wynik meczu.

"Biało-czerwoni" rozpoczęli więc mistrzostwa świata od wygranej i to wygranej kluczowej. Można powiedzieć, że drzwi do następnej fazy turnieju są już otwarte i trzeba tylko przez nie przejść. W grupie nasi zagrają jeszcze z Chinami i Wybrzeżem Kości Słoniowej.

***

Na początek bardzo ważny mecz z Wenezuelą.

Na trzeciej rundzie zakończył swój udział w tegorocznym US Open Kamil Majchrzak. Lepszy od Polaka okazał się Bułgar, Grigor Dimitrow.

Sobotni mecz Skry Warszawa z Juvenią Kraków rozpocznie nowy sezon polskiej Ekstraligi rugby.