Tande wygrał w Wiśle, trzeci Stoch

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 22:15
Norweg Daniel Andre Tande wygrał w Wiśle pierwszy konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawody na podium ukończył Kamil Stoch.
Kamil Stoch
Kamil StochFoto: Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński/CC-BY-SA-3.0

Na wyniki niedzielnych zawodów w Wiśle duży wpływ miał wiatr. Zmienne podmuchy wpłynęły znacząco na odległości zawodników - zwłaszcza w pierwszej serii. Na półmetku zawodów prowadził Niemiec Karl Geiger, a Polacy zajmowali dalsze pozycje. Najlepszy był Kamil Stoch, ale przy jego nazwisku widniała liczba 12.

W pierwszej serii niebezpiecznie wyglądający upadek zaliczył Piotr Żyła. Polak przewrócił się tuż po lądowaniu i uderzył głową w zeskok. Wstał i opuścił obiekt o własnych siłach, ale miał mocno zakrwawioną twarz.

W drugiej serii wystąpiło trzech Polaków. Maciej Kot spadł jednak z 21. na 25. pozycję. Dawid Kubacki awansował z 14. na 7. miejsce. Największy awans zanotował natomiast Kamil Stoch, który przeskoczył z 12. na 3. miejsce.

Wygrał Norweg Daniel Andre Tande, który atakował w drugiej serii z drugiego miejsca. Podium uzupełnił Słoweniec Anze Lanisek.

Niedzielny konkurs skoków był głównym tematem Sportowego Podsumowania Dnia na antenie Czwórki. Oprócz tego Mateusz Fusiarz mówił, m.in. o piłkarskiej PKO Ekstraklasie. Posłuchajcie wersji dźwiękowej.

***

Reprezentacja Polski wygrała na wyjeździe ze Szwajcarią w swoim drugim meczu sezonu Rugby Europe Trophy.

Polscy skoczkowie zajeli trzecie miejsce w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata. Na skoczni w Wiśle lepsi byli Austriacy i Norwegowie.

Gwardia Opole wygrała dwumecz z Azotami Puławy w kwalifikacjach Pucharu EHF szczypiornistów.