Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 09:00
Puchar Polski w Józefowie otworzył sezon 2020 dla polskich judoków.
Judo - zdjęcie ilustracyjne
Judo - zdjęcie ilustracyjneFoto: Robert Grzędowski

O tym jak ważny jest w judo rok 2020 nikogo w środowisku tej dyscypliny przekonywać nie trzeba. Igrzyska Olimpijskie w Tokio to centralny punkt czterolecia i niemal wszystko zostało podporządkowane tym zawodom. Najpierw jednak trzeba się do nich zakwalifikować, a rankingi olimpijskie w judo zostaną zamknięte w maju.

Szansę na wyjazd do Tokio ma co najmniej kilkoro naszych reprezentantów, m.in. Paula Kułaga (+78 kg) i Damian Szwarnowiecki (-81 kg), którzy wystąpili na Pucharze Polski w Józefowie. Paula swoją kategorię wygrała, a Damian zdobył brąz. Najważniejsze było jednak mocne przetarcie przed nadchodzącymi zawodami międzynarodowymi.

Posłuchajcie wypowiedzi Pauli Kułagi w załączonym fragmencie Wiadomości Czwórki.

Zawody w Józefowie odbyły się tuż po zgrupowaniu kadry w Zakopanem, więc duża grupa reprezentantów nie zdecydowała się na start.

***

Spadochronowa grupa SkyMagic wyrusza do Arabii Saudyjskiej i tam chce zachwycić miejscową publiczność swoimi skokami.

Dawid Kubacki wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Titisee-Neustadt.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrywa 1:3 z MKS-em Będzin. Verva Warsazawa wygrywa 3:0 z Visłą Bydgoszcz.