Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 22:30
Sportowe podsumowanie dnia - 18 lipca 2020.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock

Górnik Zabrze okazał się najlepszym zespołem grupy spadkowej i zajął 9. miejsce w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie. Udało się to mimo porażki w ostatniej kolejce sezonu. Górnik przegrał z Zagłębiem Lubin 0:2. W pozostałych spotkaniach Wisła Kraków uległa Arce Gdynia 0:1, Raków Częstochowa wygrał z Wisłą Płock 2:1, a Korona Kielce pokonała Łódzki Klub Sportowy 2:0. Z ligi spadły Arka, Korona i ŁKS.

Brytyjczyk Lewis Hamilton był najszybszy w kwalifikacjach do Grand Prix Węgier - trzeciej rundy mistrzostw świata Formuły 1. Dla zawodnika Mercedesa było to 90. zwycięstwo w kwalifikacjach w karierze. Niedzielny wyścig na torze Hungaroring wystartuje o godzinie 15.10.

Czech Michal Kurkle (Elkov-Kasper) wygrał 63. kolarski wyścig Dookoła Mazowsza - pierwszą szosową imprezę w międzynarodowym kalendarzu po pandemicznej przerwie. Drugi był również Czech Daniel Turek (Israel Cycling Academy). Trzecie miejsce zajął najlepszy z Polaków Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski).

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

Wygrana 2:1  z Villarrealem pozwoliła Realowi na kolejkę przed końcem rozgrywek świętować zdobycie tytułu.

W angielskim Milton Keynes rozpocznie się dziś pierwszy po pandemicznej przerwie prestiżowy wielodniowy turniej w darta. Wystartuje w nim jeden reprezentant Polski.

Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch zagrają w Bytomiu w finale rywalizacji kobiet. Wśród mężczyzn o złoto powalczą Kacper Żuk i Daniel Michalski.