Bayern w finale Champions League

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020 07:50
Bayern Monachium pokonał Olympique Lyon 3:0 w półfinale piłkarskiej Ligi Mistrzów
Puchar Ligi Mistrzów
Puchar Ligi MistrzówFoto: materiały prasowe

Bayern przystępował do tego spotkania w roli faworyta, ale musiał mieć się na baczności, bo Olympique potrafił wcześniej wyeliminować niespodziewanie Juventus Turyn i Manchester City. Mistrzowie Niemiec odrobili zadanie domowe i w półfinale Ligi Mistrzów nie zostawili rywalom żadnych wątpliwości.

Mimo kilku dobrych akcji piłkarze francuskiego zespołu nie potrafili pokonać Manuela Neuera. Gracze Bayernu bramkarza Lyonu pokonali za to trzykrotnie. W pierwszej połowie dwie bramki zdobył Serge Gnabry. Pierwszą po indywidualnej akcji i strzale z za pola karnego. W drugim przypadku dobił obroniony przez bramkarza strzał Roberta Lewandowskiego.

"Lewy" wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie. Uderzył głową po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry. Był to jego 15 gol w obecnym sezonie Ligi Mistrzów.

W niedzielnym finale Bayern zagra z Paris Saint Germain.