Poranny przegląd sportowy - 25 czerwca 2021.
Lekkoatletyka
LekkoatletykaFoto: Darek Matyja

W Poznaniu rozpoczęły się wczoraj lekkoatletyczne mistrzostwa Polski.
To okazja nie tylko do zdobycia medali krajowego czempionatu ale także do sprawdzenia formy przed igrzyskami w Tokio i jedna z ostatnich szans zdobycia minimów olimpijskich. I tę szansę wykorzystały wczoraj siostry Konieczek - Aneta i Alicja. We dwie poprowadziły bieg na tyle skutecznie, ze nie tylko zdobyły złoto i srebro mistrzostw Polski ale też obie uzyskały minima olimpijskie - nie ma to jak siostrzana współpraca...Bezkonkurencyjny w rzucie oszczepem był Marcin Krukowski, który już w pierwszej próbie machnął prawie 84 metry (bez 14 centymetrów) i na tym zakończył udział w zawodach nie oddając już ani jednego rzutu.
W innych konkurencjach także faworyci nie zawodzili i zdobywali tytuły mistrzowskie, m.in. bieg na 100 metrów wygrała Pia Skrzyszowska z nowym rekordem życiowym 11 sekund i 22 setne.
Pchnięcie kula Paulina Guba z wynikiem nieznacznie gorszym od minimum - 18 metrów i 29 centymetrów.
W rzucie oszczepem zwyciężyła Maria Andrejczyk, w trójskoku Adrianna Szóstak. Wśród mężczyzn mistrzem kraju w biegu na 100 m został Dominik Kopeć, na 1500 najszybszy był Marcin Lewandowski, w trójskoku Adrian Świderski, a w pchnięciu kula - Michał Haratyk, choć on akurat nie był zachwycony swoim wynikiem 20 metrów i 81 centymetrów. Forma z początku sezonu gdzieś uleciała i teraz muszę ją znaleźć jeszcze przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio - powiedział Haratyk.

Posłuchajcie dźwiękowej wersji Przeglądu - tam także inne wiadomości sportowe.