Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 15:00
Polka pobiła rekord świata w we wspinaczce na czas wynikiem 6,84 sekundy.
Ola Mirosław
Ola MirosławFoto: Darek Matyja

Aleksandra Mirosław zajęła czwarte miejsce w finale olimpijskich zawodów we wspinaczce sportowej w Tokio.

Ola świetnie rozpoczeła finałową rywalizację, nie tylko wygrywając czasówkę, ale tez poprawiając aż o 0,12 s. rekord świata w tej konkurencji, który ood dziś wynosi 6,84 s.
W boulderingu i prowadzeniu, w których Polka się nie specjalizuje zajmowała osme miejsca, co w wieloboju dało 64 punkty
(1x8x8).

Złoty medal zdobyła Słowenka Janja Garnbret (5 punktów), a za nią uplasowały się Japonki - Miho Nonaka (45 punktów) i Akiyo Noguchi.
Garnbret miała zaledwie pięć (5x1x1), Nonaka 45, a Noguchi również 64, czyli tyle samo co nasza zawodniczka.

***

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 - przekaże 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii.
Portal PolskieRadio24.pl z okazji tego wielkiego święta sportu przygotował specjalny serwis - tokyo2020.polskieradio24.pl.
​Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

***

Rozmys wszedł do finału 1500 metrów "tynymi drzwiami". Lewandowskiego pokonała... kontuzja.

Polscy sportowcy mają już 11 medali letnich igrzysk olimpijskich w Tokio.

12. medal polskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.