Ostatnia aktualizacja: 12.03.2022 11:05
Sportowy weekend - 12 marca 2022.
Stadion Legii
Stadion LegiiFoto: Legia.com/Jacek Prondzynski

Legia Warszawa notuje najlepszą ligową passę w trwającym sezonie. Mistrzowie Polski wygrali czwarty mecz z rzędu i awansowali na 12. miejsce w ligowej tabeli. Nie było to jednak okazałe zwycięstwo, bo Legia po nieciekawym meczu ograła Górnik Łęczna 1:0. Jedynego gola strzelił w 67. minucie rezerwowy Maciej Rosołek.

W innym meczu 25. kolejki Ekstraklasy Termalica przegrała w Niecieczy 0:2 z Zagłębiem Lubin. Zagłębie po zwycięstwie ma - tak jak Legia - 28 punktów i jest 13. w tabeli. Termalica wciąż zamyka ligową stawkę, choć do Lubinian traci tylko 6 oczek.

Iga Świątek i Kamil Majchrzak awansowali do drugiej rundy turniejów singlistek i singlistów podczas prestiżowego Indian Wells. Iga ograła w trzech setach Ukrainkę Anhelinę Kalininę. Kamil pokonał w dwóch partiach Słoweńca Aljaža Bedene.

W Sportowym weekendzie mówiliśmy też m.in. o skokach narciarskich. Posłuchajcie dźwiękowej wersji.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 11 marca 2022.

Sportowe podsumowanie dnia - 11 marca 2022.

Trzy sety potrzebowała Iga Świątek aby pokonać w drugiej rundzie Indian Wells Ukrainkę Anhelinę Kalininę.