Ostatnia aktualizacja: 14.03.2022 09:00
Poranny przegląd sportowy - 14 marca 2022.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: Darek Matyja

Iga Świątek wygrała z Dunką Clarą Tauson 2:1 w setach i awansowała do 1/8 finału prestiżowego tenisowego turnieju Indian Wells. Po przegranej w tie-breaku w pierwszym secie Iga odwróciła losy spotkania. W kolejnych dwóch partiach straciła łącznie trzy gemy. W kolejnym spotkaniu rywalką Polki będzie Niemka Angelique Kerber.

Awans do 1/8 finału turnieju mężczyzn wywalczył Hubert Hurkacz. Pokonał 2:1 Niemca Oscara Ottego i w następnym spotkaniu zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Stevem Johnsonem.

Odpadł za to Kamil Majchrzak. W drugiej rundzie za mocny okazał się dla niego Amerykanin Taylor Fritz. Mecz trwał niecałą godzinę.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego przeglądu sportowego.

***

W Pekinie zakończyły się zimowe igrzyska paraolimpijskie, w których nasi reprezentanci nie zdołali stanąć ani razu na podium.

Słoweńcy nie dali szans rywalom wygrywając z dużą przewagą nad Niemcami i Norwegami.

Sportowe podsumowanie dnia - 13 marca 2022.