Ostatnia aktualizacja: 19.03.2022 06:00
W półfinale Iga pokonała Rumunkę Simonę Halep 7:6, 6:4.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Darek Matyja

Kibice, którzy poświęcili kilka godzin nocy z piątku na sobotę, by dopingować Idze Świątek na pewno nie mogą żałować. Polka po raz kolejny pokazała świetny tenis i wygrała z utytułowaną rywalką. Klasę 20-latka pokazała zwłaszcza w tie-breaku pierwszego seta, gdy przegrywała już 4:6, ale wygrała 8:6.

W finale Iga zmierzy się z Greczynką Marią Sakkari, która pokonała w półfinale Hiszpankę Paulę Badosę w trzech setach: 6:2, 4:6, 6:1.

***

Robert Grzędowski

Kuba Kleniewski, sportowiec i fizjoterapeuta, przyznaje, że przez lata "cisnął" w każdej dyscyplinie sportowej, jaką uprawiał. Dziś zwolnił. W Czwórce opowiada, co zyskał.

Kajetan Duszyński nie awansował do finału biegu na 400 metrów podczas halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce, które odbywają się w Belgradzie. Polak zajął ostatnie, szóste miejsce w swojej serii półfinałowej.

Pierwszy dzień halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce przyniósł reprezentacji Polski jeden medal.