Iga Światek wygrała turniej w Indian Wells

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 07:50
Poranny przegląd sportowy - 21 marca 2022.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: Darek Matyja

To był udany weekend polskich sportowców, zakończony wielkim sukcesem Igi Świątek. 20-letnia polska tenisistka wygrała w Kalifornii prestiżowy tenisowy turniej WTA. W finale pokonała Greczynkę Marię Sakkari 6:4 i 6:1, a to pozwoliło jej nie tylko na zgarnięcie trofeum i dużej nagrody finansowej, ale też 1000 punktów do rankingu. Te punkty wystarczają, by Iga zajęła pozycję wiceliderki rankingu WTA. Przed nią już tylko Ashleigh Barty.

Szczegóły finału i więcej informacji dźwiękowej wersji Porannego przeglądu sportowego.

Niedziela przyniosła też emocje związane z lekkoatletycznymi halowymi mistrzostwami świata. Na zakończenie zawodów brązowy medal w biegu 4x400 metrów zdobyła polska żeńska sztafeta w składzie: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka i Justyna Święty-Ersetic. Polki przegrały tylko z Holenderkami i Jamajkami. A chwilę po ich finale mistrzostwa znakomicie podsumował Armand Duplantis. Szwedzki król tyczki po raz kolejny pobił rekord świata. Pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6,20 m.

***

Pierwsza porażka w sezonie Rugby Europe Trophy mocno skomplikowała kwestię awansu do wyższej dywizji europejskich rozgrywek.

Sportowe podsumowanie dnia - 19 marca 2022.