Ostatnia aktualizacja: 25.06.2022 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 25 czerwca 2022.
Katarzyna Wasick
Katarzyna WasickFoto: Rafał Oleksiewicz

Dwa medale reprezentantów Polski na zakończenie pływackich Mistrzostw Świata w Budapeszcie. Srebro wywalczyła Katarzyna Wasick, a brąz - Ksawery Masiuk.

Co ciekawe, 17-latek z Polski dopłynął trzeci w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym, ale po wyścigu jego miejsce w klasyfikacji zmieniało się. Szybsi od niego byli Amerykanie Justin Ress i Hunter Armstrong, ale po analizie sędziowskiej ten pierwszy został zdyskwalifikowany. Masiuk "awansował" więc na drugi stopień podium, jednak później sędziowie... cofnęli karę dyskwalifikacji dla Amerykanina Justina Ressa.

Z kolei Katarzyna Wasick od początku wiedziała, jaki medal zawiśnie jej na szyi po wyścigu finałowym na 50 metrów stylem dowolnym. Polka zdobyła srebrny medal, a przegrała tylko ze Szwedką Sarah Sjöström

To drugi kobiecy medal w historii polskiego pływania na mistrzostwach świata na 50-metrowym basenie. Dotychczas na podium tej imprezy stawała jedynie Otylia Jędrzejczak.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 24 czerwca 2022.

Sportowy weekend - 25 czerwca 2022.

Reprezentacja Polski w rugby kobiet pokonała Francję w pierwszym meczu mistrzostw Europy.