Tunezja rywalem polskich siatkarzy w 1/8 finału MŚ

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2022 08:01
Polacy zagrają w Gliwicach z Tunezyjczykami w walce o ćwierćfinał mistrzostw świata.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/Paolo Bona

W mistrzostwach świata w siatkówce mężczyzn, rozgrywanych w Polsce i Słowenii, w środę zakończyła się faza grupowa i w rywalizacji pozostało już tylko 16 z 24 zespołów.
Polacy w walce o ćwierćfinał zagrają w niedzielę w Gliwicach z Tunezyjczykami, którzy w swojej grupie zajęli trzecie miejsce, po zwycięstwie 3:0 z Portoryko i przegranych po 0:3 z Ukrainą i Serbią. Zakończyła się faza grupowa mistrzostw świata siatkarzy. W pomocniczej tabeli Tunezyjczycy zajęli ostatnie premiowane awansem do 1/8 finału, 16-te miejsce.
Jeśli Polacy wygrają z Tunezją to w ćwierćfinale trafią na Stany Zjednoczone lub Turcję.