Ostatnia aktualizacja: 03.09.2022 18:00
Polscy koszykarze przegrali z Finami 59:89.
Mistrzostwa Europy w koszykówce
Mistrzostwa Europy w koszykówceFoto: Wojciech Figurski/KoszKadra.pl

Po znakomitym otwarciu mistrzostw Europy i wygranej z Czechami na ich terenie "biało-czerwoni" w drugim meczu zmierzyli się z podrażnioną porażką w swoim pierwszym spotkaniu Finlandią.

Od początku mecz nie układał się dobrze dla reprezentacji Polski, a w drużynie rywali brylował znany z parkietów NBA Lauri Markkanen. Po dwóch kwartach Finowie prowadzili 44:30 i niewiele wskazywało, że w drugiej połowie coś może się zmienić.

I nie zmieniło się. O wiele słabiej niż z Czechami zagrali liderzy polskiej kadry jak Mateusz Ponitka, AJ Slaughter czy Aleksander Balcerowski. Rywale trafiali za to dużo rzutów za trzy punkty i kontrolowali wynik. Skończyło się aż 30-punktową różnicą.

Przegrana nie przekreśla szans polskich koszykarzy na grę w 1/8 finału Eurobasketu. W kolejnym meczu grupowym w poniedziałek zmierzą się z reprezentacją Izraela.

***

W turniejach singlowych wielkoszlemowego turnieju US Open z Polaków pozostała już tylko Iga Świątek.

Dobry początek mistrzostw Europy w koszykowce w wykonaniu Polaków. W Pradze pokonali Czechów 99:84.