Rekordowy bieg na 400 metrów Natalii Kaczmarek

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2023 22:05
Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu zakończone mocnym akcentem w biegu na 400 metrów kobiet.
Natalia Kaczmarek
Natalia KaczmarekFoto: Marek Biczyk / PZLA

Drugiego dnia lekkoatletycznych, halowych mistrzostw Polski w Toruniu bardzo dobrze zaprezentowała się Natalia Kaczmarek, która wygrała bieg na 400 metrów z nowym halowym rekordem kraju - 50,83 s.
Srebrny medal wywalczyła Anna Kiełbasińska wynikiem 51,33, a brązowy Justyna Święty-Ersetic - 51,91.

Rekord Kaczmarek ucieszył kibicow polskiej lekkoatletyki, a w Holandii z nowego rekordu świata na tym dystansie mogli się cieszyć tamtejsi kibice - Femke Bol w Apeldoorn przebiegła ten dystans w czasie 49,26 s i o 0,33 poprawiła osiągnięcie Czeszki Jarmili Kratochvilovej sprzed... 41 lat.

Bardzo wartościowy wynik uzyskał złoty medalista męskiej rywalizacji na 400 m. Kajetan Duszyński wygrał czasem 46,24, który jest jego rekordem życiowym. Bieganie na tym poziomie pozwala myśleć o walce o finał HME w Stambule.

Podczas HMP bardzo dobrze zaprezentował się także w biegu na 60 m ppł Jakub Szymański - wygrywając z czasem 7,53 s. Drugi był Damian Czykier - 7,63.

sztafeta mieszana 4x400 metrów - AZS UMCS Lublin - 3.25,50

Więcej informacji - nie tylko dotyczących HMP w lekkoatletyce - w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Pierwszy dzień halowych mistrzostw Polski w Toruniu pod znakiem rekordowego występu Adrianny Sułek w pięcioboju lekkoatletycznym.

Medalowa niedziela polskich snowboardzistów w mistrzostwach świata w Gruzji.

Polscy skoczkowie w Rumunii zajęli 5. miejsce w gronie 14 duetów uczestniczących w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich.