Ostatnia aktualizacja: 23.04.2023 15:05
Polka w finale pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:3, 6:4.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: PAP

Iga Świątek w finale turnieju WTA w Stuttgarcie wygrała z Białorusinką Aryną Sabalenką 6:3, 6:4. Impreza w Niemczech jest dla liderki światowego rankingu pierwszą po kilku tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją żeber.
W pierwszym secie broniąca tytułu Polka przy stanie 4:3 po raz pierwszy przełamała rywalkę, potem wygrała swoje podanie i całego seta 6:3. W drugiej partii Świątek pozwoliła Sabalence na wygranie jednego gema więcej.
Iga Świątek za zwycięstwo w Stuttgarcie otrzyma 120 tys. dolarów oraz samochód Porsche Taycan.

***

Darek Fiuk

Ons Jabeur zeszła z kortu już po trzech gemach pierwszego seta meczu z Igą.

Na stołecznym torze wyścigów konnych po zimowej przerwie "bomba poszła w górę".

37-letni pięściarz pokonał przed czasem w I rundzie Alena Babicia z dobył mistrzowski pas federacji WBC w kategorii bridger. Pasy mistrzów Europy wywalczyli Michał Cieślak i Laura Grzyb, a Fiodor Czerkaszyn wygrał walkę w Las Vegas.