Ostatnia aktualizacja: 06.07.2023 22:05
Polka w drugiej rundzie Wimbledonu pokonała Czeszkę Barborę Strycovą.
Magda Linette - Wimbledon 2023
Magda Linette - Wimbledon 2023Foto: PAP/EPA / ISABEL INFANTES

Magda Linette dołączyła do Igi Świątek i Huberta Hurkacza i także awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu.
Polka wygrała w drugiej rundzie z Czeszką Barborą Strycovą 6:4, 6:7 (6:8), 6:3.
Już tie-breaku drugiego seta Polka miała piłkę meczową przy własnym serwisie, ale jej nie wykorzystała. Za to w trzecim secie udało jej się domknąć spotkanie, bo tę partię wygrała do trzech.
Mecz trwał ponad 3 godziny.
Kolejną rywalką Magdy będzie Szwajcarka Belinda Bencic, która po super tie-breaku pokonała w czwartek Amerykankę Danielle Collins.

03:32 SPD - 6 lipica 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 6 lipca 2023

***

Dwa krótkie sety w meczu z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo.

Mecz drugiej rundy singla wimbledońskiego turnieju między Hubertem Hurkaczem a Janem Choinskim zakończył się w trzech setach.

Po Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023, Natalia Kochańska już szykuje się do kolejnych międzynarodowych zawodów jakimi będzie Letnia Uniwersjada.